Mit csomagoljunk a táborba

Egyéb

Kell, nem kell, ott már azért ne nyomkodjon....

.... avagy kezdő szülőknek

Az a gyerek, aki először táborozik fokozott figyelmet érdemel. Egyedül nem tudja összecsomagolni a holmiját, ezért jó, ha a kezdetektől együtt csomagoljuk be a csomagját.

See Our Work

Latest Projects

Apropó csomag

Akkora legyen, hogy a gyerkőc elbírja, fel tudja emelni – főleg akkor, ha nem lesz minden gyerek mellé felnőtt (ez nem túl valószínű…). A legjobb erre a célra egy hátizsák, lehetőleg csővázas, ami illeszkedik a gyermek hátára – nem a gyerek illeszkedik a hátizsákra 🙂

Egy csővázas hátizsákba sok minden elfér, de nem minden szükséges, főleg ha egy hétre utazik a gyerek. Táskákkal ne bajlódjunk, viszont hasznos jószág a bőrönd, de csakis a gurulós. Ha ezeket beszereztük, jöhet a válogatás, mi fér el bennük.

Az igazán gondos szervezők szülői értekezletet hívnak össze tábor előtt, hogy megismertessenek a körülményekkel, a tábor napirendjével, szabadidős lehetőségeivel. Általában listát is kapunk a becsomagolandó holmikról.

Ha nem kapunk teljesen pontos útmutatást itt egy kis lista:

– tiszta ruha legalább két naponként
– fehérnemű, zokni
– pizsama, esetleg köntös
– meleg ruha rossz idő esetére – cserenadrággal, mert ha sáros lesz, cserélni kell
– cipő, vízhatlan cipő esős napokra, papucs, esetleg szandál
– tisztasági csomag fürdőszerekkel és napkrémmel (jut eszembe a sapkát se felejtsük el – napsütésben jó szolgálatot tesz).
– kedvenc játék, amivel alszik otthon, esetleg kispárna, ha hozzászokott

– kullancs, szúnyogriasztó

A legszükségesebbek

Költőpénz

Túl sokat ne adjunk, de ha kevés az ciki lehet a gyerkőcnek......

Tisztasági csomag

Tusfürdő, sampon, wc papír mindenképpen......

Egyéb szerek

Szúnyogriasztó, konnektorba dugós is, naptej.....

Ételt, gyümölcsöt ne

Maximum az útra, de csak annyit ami biztosan el is fogy......

Ezeket azért részletezzük kicsit

Költőpénz

Költőpénz: Ez azért kényes kérdés. Ha túl sok, a többi gyerek felvágósnak nézheti még akkor is ha nem az. Ha túl kevés, akkor pedig lenézhetik emiatt, egyik sem tesz jót a barátkozásnak.

De akkor mégis mennyit? Legyen elég a napi fagyira, egy üdítőre. Ha nincs benne a tábor árában a strandbelépőre, esetleg még egy lángosra. Maximum napi 3-4.000 forinttal számoljunk, többel semmiképp, mert a táborban ételt, italt, mindent megkapnak.

Legyen egy vésztartalék, amit a gyerkőccel beszéljünk meg, csak vész esetére. Közbejöhet egy előre nem tervezett plusz programlehetőség, vagy kertmozi, bármi ami belépős. 5-10.000 Ft bőségesen elég lesz erre a célra. Ha nem fogy el, hagyjuk hogy az utolsó napon elköltse, had vásároljon belőle például ajándékot a szeretteinek, magának ami mindig egy kedves emlék fog maradni számára.

Tisztasági csomag

Tusfürdő és sampon a legalapvetőbbek. Hozzá törölköző, a strandos törölköző mellett természetesen, de ha van egy harmadik az sem probléma. Fontos hogy legyen a hátizsákba wc papír, még akkor is ha nem szükséges vinni. Egy százas papír zsebkendő sem árt ha van.

Csomagoljunk még be szappant, ami folyékony is lehet, és amit általában mindig elfelejtünk, de rendszerint szükség van rá, az a folyékony mosószer.

Egyéb szerek

Kullancs, szúnyogriasztó fontosak lehetnek, főleg a tábori szobában lévő, akár konnektorba dugható szúnyog riasztó is. Ne úgy ébredjen a gyerek hogy tele van szúnyog csípésekkel.

Fontos a naptej. Ha a Balatonnál vagy más vízparton táboroznak, a napi strandolás alap program. Ha nem víz mellett, akkor is rengeteget lesznek a szabadban, nagyon ne fog ártani ha bekeni magát nyár lévén.

Hogy is volt.....

Mi is kellhet még

Gondoljunk csak bele, mikor mi is táborozók voltunk, mik azok a fontos eszközök amikre szükségünk volt még.

  • kártya, hogy elüssük az esti időt
  • zseblámpa, hogy az éjszakai “bejárás” során ne essünk el az akadályokban ( útban a közös mellékhelyiség felé pl.)

Célszerű az első alkalommal táborozó gyerekek egy napi ruhatárát külön zacskókba csomagolni és ráírni a napot – így nem megy el idő azzal, hogy mit vegyen fel.

Írjunk listát (leltárt) annak érdekében, hogy ugyanazokat a holmikat hozza haza gyermekünk, amiket elvitt. Így is lehet számítani egy kis veszteségre, na meg plusz holmikra is, mert ne várjuk el a gyerektől, hogy a szobatársakkal közösen összekupacolt szennyes holmit gondosan szétválogassák a hazaindulás előtt. Fontosabb elfoglaltságuk is fog lenni az utolsó tábori órákban, főleg ha fiúkról van szó 🙂

Vigyen-e a gyerek mobiltelefont?

A mai világba ez a legfontosabb kérdések egyike, sajnos. Az a véleményünk és tanácsunk, mivel táborozásról van szó, jókedvről, ismerkedésről, szórakozásról, hogy nincs szükség arra hogy még ilyenkor is a mobilt nyomkodja a gyerek, így se mobil, se egyéb kütyük nem kellenek. Legalábbis nem kell hogy közvetlen a gyerkőcnél legyen. Nem kell 24 órát elérhetőnek lenni, elegendő, ha a táborszervezőkkel megbeszéljük azt a napszakot, amikor kapcsolatba léphet velünk a gyerek, illetve hívhatjuk. Általában a táborszervezők megadják a tábor telefonját is, ott is elérhetjük a gyereket ha nagyon szükséges. 

Egy jó tanács…. ne akarjunk naponta beszélni a gyerekkel ! Ő már önálló, örüljünk neki ha nem jelentkezik, akkor biztos hogy nincs baja, nem hiányzunk neki, és jól érzi magát ! Ha bármi van, a szervezők, kísérők úgyis jelentkeznek, ne keltsünk benne feleslegesen honvágyat.

Mindent becsomagoltunk?

Akkor irány a táborozás

A weboldal használata és szolgáltatásaink mindenki számára ingyenesek. Se most, sem később, még a táborszervezés és táborozás ideje és alatt sem kerül plusz költségébe senkinek.

taborhelyszinek.hu Az Ön táborszervezője

A weboldal használata és szolgáltatásaink mindenki számára ingyenesek. Se most, sem később, még a táborszervezés és táborozás ideje és alatt sem kerül plusz költségbe

Alin Stive Developer
Kellemes nyarat kíván a

taborhelyszinek.hu

Show Buttons
Hide Buttons
Scroll to Top